15 jaar voor Saddam-helper Tareq Aziz 11-03-09
Tareq Aziz

In Irak is de voormalige minister van Buitenlandse Zaken en vice-premier Tareq Aziz veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf.

Hij krijgt die straf voor zijn rol bij het executeren van veertig handelaren. Die werden in 1992 in Bagdad gedood omdat ze de voedselprijzen kunstmatig hoog zouden hebben gehouden.

De 73-jarige Aziz ontkent dat hij betrokken was bij de executies.

Twee halfbroers van de Iraakse dictator Saddam Hussein zijn voor deze executies ter dood veroordeeld.

Gezicht van regime Hussein
Tareq Aziz, een christen, was één van de naaste medewerkers van Saddam Hussein. Aziz was het gezicht van zijn regime.

Hussein kon het zo gek niet maken of Aziz wist de acties van de leider naar voren te brengen als de meest logische en redelijke onder de omstandigheden.

Na de val van Saddam Hussein gaf Aziz zich over aan de Amerikaanse troepen. Sindsdien zit hij gevangen.

Eerder deze maand was Aziz vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op Iraakse sjietische moslims in 1999.