Trinko Keen heeft zijn eerste partij in het enkelspel bij de EK tafeltennis in Sint-Petersburg niet afgemaakt. Keen staakte in het duel met de Turk Vang Bora de strijd bij een 3-1 achterstand. Aan de zijde van de Oostenrijker Werner Schlager is hij in het dubbelspel daarentegen tot de laatste acht doorgedrongen.
Keen, die zijn internationale loopbaan bij de EK afsluit, voelt zich al ruim een week niet fit. Toen in het enkelspeltoernooi het uitzicht op een zege verdween na het verlies van de vierde game besloot hij zijn energie te sparen voor het herendubbel.
Daarin kende de Arnhemmer samen met ex-wereldkampioen Schlager meer succes. Het duo, dat zich tot de medaillekandidaten mag rekenen, won woensdag in de eerste ronde van het Duits-Oostenrijkse koppel Baum/Habesohn. Een dag later werd via een 3-1 zege op de Slowaken Tomas Pavelka en Peter Sereda de achtste finales bereikt.
Kracht
Vervolgens was het gelegenheidsdubbel veel te sterk voor de Spanjaarden He Zhi Wen en Carlos Machado: 11-8, 11-4, 11-2. Over het gemak waarmee werd gewonnen zei Keen, die de "lekker rustige" Schlager de "ideale partner" noemde: "Zij vormen een sterk ingespeeld dubbel, maar wij kunnen ons goed instellen op een tegenstander. Dat is onze kracht. Zij waren onder de indruk van wat wij lieten zien."
In de kwartfinale stuiten Keen en Schlager op de geslepen Serviërs Slobodan Gruijc en Aleksandar Karakasevic. Vooral de tweede is een ware baltovenaar, een kwaliteit waarmee hij zijn gebrek aan beweeglijkheid compenseert.
Hoe dan ook, Keen hoeft tijdens zijn afscheidstoernooi niet meer extra gemotiveerd te worden: "Ik kan nu niet denken van 'ach, volgend jaar is weer een kans'. Het is nu of nooit. Misschien zorgt dat wel voor nog iets meer scherpte."
Dames
Bij de vrouwen, die in teamverband ongeslagen bleven en afgelopen dinsdag de Europese landentitel veroverden, vloog de ene na de andere Oranje-speelster uit het toernooi. Elena Timina werd had in de tweede ronde geen schijn van kans tegen Sandra Paovic uit Kroatië: 0-4 (4-11, 8-11, 12-14, 4-11).
Met de voormalige Russin verdween de laatste Nederlandse vertegenwoordiger uit het schema. De Oranje-equipe, onthoofd door de afmelding van kopvrouw Li Jiao, bestaat nu nog uit twee dubbels: Creemers/Nouwen en Keen/Schlager.
Eerder op de dag werden ook Linda Creemers en Carla Nouwen in de tweede ronde uitgeschakeld. Creemers was kansloos tegen Georgina Pota uit Hongarije (2-4), Nouwen ging met 2-4 ten onder tegen Irina Kotichina uit Rusland.
De nederlaag van Nouwen was allerminst een schande. Kotichina bereikte vorig jaar nog de halve eindstrijd van de EK, waarin ze verloor van Li Jiao. De Limburgse speelster nam brutaal een 1-0 voorsprong, maar kon uiteindelijk niet voor een stunt zorgen.